04 November 2012

Daily life

Hello! Co tam ? I'm fine ! Sorry, last time I really don't want read other blogs or reply for comment therefore I do it late. Sorry for this. I hope I get better soon and I can enjoy with u all !

Anyway Last time I found something on sky ? Soo beautiful view right ? and who could believe it's made just by digital camera. Haha I guess it's special camera for take pics of sky.

I'm really lazy last time and don't do nothing special. I just thinking about my life and future. Hmm.. I started fire candles in my room and I think I should buy more candles ;) I like it because They have some special climate and make me relax in aumn night's.
 What do you think about it? about this style of writing ? Do you like it ? I wanted just something new in my blog so I did it. ^^ I think it's more nice and I will add always some main pic made by me or found in web but I promise more pics will made by me ! :)

 How I spend my time ? Mostly play in pico/pigg. I wrote about this games once. (HERE) Haha I like spend time like that chatting and play in this game like that.. :)

 Last time I also send some new postcards to people from Asia and one friend from Portugal. :) I hope They reply me fast ! :D I really enjoy writing and getting postcards. ^^

 Something will happen next weekend. ;) Dorota going at the party ! theme party ^^ It's party where will be only asian music : korean pop , japanese pop and chinese pop. I guess more will be kpop but nevermind I hope I can enjoy with my friends that night. :D Maybe I will make some pics [?] who knows. In day of party I will meet with Strawberry-Neko ! :3 We go there together ! Ahh I'm happy I can go at the party with her and I'm so excitated ! I can't wait for this event. ^^
 Ahh my blog got 12000 views ! I'm so happy that u reading it and follow ! Of course I don't write for statistics but for myself and for you guys !

 I will leave you with one of the best covers which I found ! This guy have really nice voice ! Enjoy ! 
Justin Bieber - Boyfriend (Daeho Cover)

Take care ;*

12 comments:

 1. Uwielbiam świeczuszki ♥ Ostatnio
  kupiłam w Ikei taki zajebiaszczy lampion ^.^
  Nie mogę się doczekać tej imprezki ♥(^w^ )
  I podoba mi się nowy styl pisania, pasuje
  idealnie do wygladu bloga ~!

  ReplyDelete
 2. Kiedyś pisałam na blogu posty w dwóch językach - po angielsku i polsku, ale z czasem doszłam do wniosku, że nie ma to sensu zważywszy na fakt, że 4/5 moich czytelników to Polacy, a pisanie dwujęzycznych notek zajmuje jednak więcej czasu. :)

  Pozdrawiam!

  ReplyDelete
 3. W każdym razie i tak ci zazdroszczę że jedziesz do Londynu :D miasta narodzin mojego ulubionego zespołu - 1D. myślę z angielskim bez problemu sobie poradzisz :)

  ps: napisałam prolog opowiadania :) zapraszam do przeczytania i stwierdzenia czy mam pisać dalej czy nie :p

  ReplyDelete
 4. wybrałabym się na takie party z azjatycką muzyką :)

  ReplyDelete
 5. lubię tą muzyke

  Jestem tu pierwszy raz ale na pewno nie ostatni ^^ , może wpadniesz do nas i Ci się coś spodoba ? Jeżeli tak to zapraszam do komentowania i obserwowania :) Obserwujesz nasz - robimy to samo u Ciebie ; )

  ReplyDelete
 6. heh cieszę się. ;*
  jednak nie zmienia to faktu, że oryginał, to wręcz porażka. xD

  ReplyDelete
 7. Cute post. Nice blog. Follow each other?
  http://solaanteelespejo.blogspot.com.es/

  ReplyDelete
 8. świetnie zaśpiewał ten chłopak Biebera! :)

  ReplyDelete
 9. no cóż^^ może się skuszę na dzieła tego autora co polecasz :PP

  dzięki za determinację :) tak na pocieszenie dodam, że tylko początek będzie w tej tematyce. Główna bohaterka przejdzie metamorfozę i jej świat zrobi się bardziej "cukierkowy" - przeciętny ;D

  ReplyDelete

Thank You for visiting and any comments ^ww^