03 January 2013

cooking time

Hello ! What's up ? New Year Eve done but I didn't show you yet any pics so you can see. ;) I read so many people complain that need back to school or work after New Year Eve. I don't complain because I don't have school or work. >.< I noticed that my oldest brother is in London I think it's connected with the affairs of my trip. I hope so because I can't wait to move there but not faster than 20th January because 18th Ming and his friend come to Tricity and We will go at the party (Ming, his friend, me, Ola(Matsu) and Miyako[?]) ^^ It seems pretty nice. :D I looking forward to this party.
 Witam! Co tam? Już po Nowym Roku ale wciąż nie pokazałam wam sylwestrowych zdjęć więc możecie je zobaczyć. ;) Czytałam że wiele z was narzeka na to że musicie wracać do szkoły czy pracy. Ja nie narzekam bo nie mam ani szkoły ani pracy. >.< Zauważyłam że mój najstarszy brat jest w Londynie wydaje mi się że to jest połączone z sprawami mojego wyjazdu. Przynajmniej mam taką nadzieję ponieważ nie mogę się doczekać wyjazdu ale nie szybciej niż 20stego stycznia ponieważ 18stego Ming i jego przyjeciel odwiedzają Trójmiasto i idziemy na imprezkę ;) (Ming,jego kumpel,ja,Ola(Matsu) i Miiyako[?]) Zapowiada się naprawdę fajnie. :D Nie mogę doczekać się tej imprezy.

Not long ago I noticed in shop African Sauce (Łowicz) for around 6PLN. I bought chicken breast and added rice and got it ! It was so DELICIOUS I think I need try do this by myself. Favor was a little sweet but really yummy. By this I want learn secrets of African cusine so I will pratice it even I got a few recipes. :)
 Nie dawno zauważyłam w sklepie nowy Afrykański Sos od Łowicza za około 6 zł. dokupiłam do tego pierś z kurczaka i dodałam ryżu i powstało to! To było naprawdę PYSZNE ale wydaje mi się że powinnam spróbować zrobić ten sos sama. Smak był trochę słodki ale naprawdę wyśmienity. Przez to zachciało mi się poznać sekrety Afrykańskiej kuchni więc będę ćwiczyć nawet znalazłam parę przepisów. :)


My mom is sick so since yesterday I don't have dinner in home. OK I can stand one day without dinner but two impossible so Today I cooked "Fried rice with vegetables". :) Also was really yummy and very filling! I just cooked rice take froozen vegetables from Biedronka which and warmed in olive oil added rice suffocating it a few min and seasoned it my way. It's really easy and fast dish If someone have no idea what to cook or as me have no dinner because mom sick or not in home >.<
 Moja mama zachorowała więc od wczoraj nie mamy w domu obiadu. OK mogę znieść jeden dzień bez obiadu ale dwa niemożliwe więc dzisiaj ugotowałam "Smażony ryż z warzywami". :) To też było bardzo dobre i syte ! Po prostu ugotowałam ryż, wzięłam zamrożone warzywa z Biedronki które podgrzałam na oliwie, dodałam ryż, dusiłam to parę minut i przyprawiłam to na swój sposób. To jest naprawdę proste i szybkie danie jeśli ktoś nie ma pomysłu co ugotować albo jak ja ma chorą mamę lub jej nie ma w domu.

I have for you some beautiful song from my favourite drama Alice in Wondercity ;) Enjoy.
 Mam dla was jedną piękną piosenkę z mojej ulubionej dramy Alice in Wondercity ;) Zapraszam do słuchania.
Lara梁心頤 - Dare to cry不敢哭


Byebye~

12 comments:

 1. w sumie to niewiele tracisz ;p
  szczesliwego ;* ;)

  ReplyDelete
 2. Jesteś dosyć wyjątkową dziewietnastolatka :)

  ReplyDelete
 3. Weź mnie ze sobą do tego Londynu ! :D

  ReplyDelete
 4. omgggg zjadłabym D:
  A w ogóle podoba mi się sposób w jaki
  teraz posty tworzysz! Fotki, zabawy z czcionką,
  dwa języki~ Wszystko na duuuuuuuuży plus :)

  PS. Dopiero teraz odpisuję bo jestem leń śmierdzący.
  Nic się nie dzieje, bo całe życie mam awersję do
  wychodzenia z domu do ludzi XD A u mnie na odwrót, wakacje
  były trochę ciekawsze od całej reszty _^_

  ReplyDelete
 5. super blog ;*
  zapraszam do mnie http://zakochanawwiosnie.blogspot.com/
  Jak ci się spodoba to zostaw po sobie ślad, skomentuj lub zaobserwuj. ;d

  ReplyDelete
 6. Ja mam jest chora (czyt. ja), to gotuje mój mąż ^^ Musze przyznać, że robi to lepiej ode mnie. A ryż z warzywami to jego specjalność :D

  ReplyDelete
 7. To mam nadzieję że będziesz dobrze się bawić! :D
  Ciekawił mnie zawsze ten sos afrykański... Skoro mówisz że jest dobre, to może sama spróbuję! :D W takim wydaniu jak Twoje, jak najbardziej mi odpowiada :D

  ReplyDelete
 8. Fb z Tobą to jasna rzecz haha:)I spamowanie ludzi też;*
  A co do imprezy,to mega zazdroszczę i czekam na jakieś zdjęcia na fb albo blogu.Będą?:)
  buziaki;)

  P.S.to śliczne tło było już wcześniej czy niee?
  Może jestem mało spostrzegawcza haha,ale dzisiaj się w nim zakochałam.Mega dużo daje Twojemu blogowi:)

  ReplyDelete
 9. Szczesliwego nowego roku :)
  Aaaaa to jedzenie wyglada przesmacznie !

  ReplyDelete
 10. Jak już coś przygotuję, to zdam Ci relacje jak poszło! :D
  A, no i my się obserwowałyśmy już? Bo zdawało mi się że tak, ale no, dodałam po raz drugi, jeżeli już xD

  ReplyDelete
 11. Szczęśliwego Nowego Roku :) Jakie pyszne jedzonko ^^

  ReplyDelete
 12. Fajny post ;)

  Zapraszam na conversowe rozdanie !
  http://essently.blogspot.com/2012/12/conversowe-rozdanie.html

  ReplyDelete

Thank You for visiting and any comments ^ww^