22 April 2014

下一站,幸福 Autumn Concerto

Hejka ! Jak wam mija czas ? :) Ja ostatnio miałam trochę wolnego czasu i zabrałam się za moją długo odkładaną dramę. Którą jest właśnie 下一站, 幸福 (pinyin: Xià Yí Zhàn, Xìngfú) dosłownie znaczy "Next Stop, Happiness" choć ja ją znam pod nazwą Autumn Concerto (pl. Jesienny koncert). Jest to drama z gatunku : romansu choć nie jest on zwykłym romantycznym romansem i wiele się w tej dramie dzieje. Muszę przyznać że drama wydała się w pewnych momentach bardzo REALISTYCZNA! A gra aktorska wszystkich postaci zachwyca. Nic dziwnego w końcu drama była nominowana do nagrody "Best Marketing Programme (節目行銷獎)" na 45ątym rozdaniu Golden Bell Awards na Tajwanie. Powstała ona w 2009roku , ogólnie wybrałam ją ze względu na Vannessa Wu oraz całkiem fajny opis i trailer. ;)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
ENG: Hello! How are you? :) I recently had some free time and I've watched for my long overdue drama. 下一站, 幸福 (pinyin: Xià Yí Zhàn, Xìngfú)literally means Next Stop, Happiness" but I know her under the title Autumn Concerto. It is the drama of the genre: romance though it is not an ordinary romantic drama and a lot in this drama happen. I have to admit that the drama seemed at certain moments very REALISTIC! And acting of all characters is great. No wonder at the end of drama was nominated for "Best Marketing Programme (节目 行销 奖)" on 45th Golden Bell Awards in Taiwan. It was established in 2009 y, generally I chose it because of Vannessa Wu and pretty cool description and trailer. ;)

 Historia opisana w dramie toczy się pomiędzy dwoma głównymi bohaterami Liang Mu Cheng (Ady An) oraz Ren Guang Xi (Vanness Wu). Drama zaczyna się trochę banalnie ponieważ Ren wpada na Mu Cheng przez "przypadek" na ulicy (w jakich okolicznościach sami sprawdzicie ;)). Guang Xi jest rozpieszczonym chłopakiem którego matka jest dyrektorką jednego z czołowych uniwersytetów na Tajwanie. Dosłownie wszystko uchodzi mu na sucho po za tym jest zadufanym w sobie playboyem szkolnym. Zaś Mu Cheng to już bardziej skomplikowana postać. Ma za sobą sporo złych doświadczeń, utrata rodziców jak i również ofiara przemocy seksualnej.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 
ENG: Story described in the drama is between the two main characters Liang Mu Cheng (Ady An) and Ren Guang Xi (Vanness Wu). Drama begins as a little silly Guang Xi meet Mu Cheng by "accident" on the street (in which circumstances they meet u need check;) ). Guang Xi is a spoiled boy whose mother is the director of one of the leading universities in Taiwan. Literally He doesn't bear any consequences for his actions as this is arrogant school playboy. And Mu Cheng is already more complicated character. She has had a lot of bad experiences, loss of parents as well as the victim of sexual violence.
 
 Oczywiście nasz playboy musiał sobie ją ustawić za cel. ;) Sprawa nieco się komplikuje kiedy dowiaduje się że jest ofiarą molestowania. Zakochuje się w dziewczynie i pomaga jej.. jako że jest studentem prawa i nie do końca się do tego przykładał to sprawa Mu Cheng nie daje mu spokoju, uczy się nieustanie do nadchodzącej rozprawy. Wszystko super ale niestety koniec tej sielanki następuje kiedy okazuje się że Guang Xi posiada guz mózgu (raka) z którego usunięciem wiąże się wielkie ryzyko.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
ENG: Of course, our playboy took her as a goal. ;) The case is more complicated when he learns that she is the victim of harassment. He falls in love with a girl and help her.. he is a law student and never pay attention on classes but a matter of Mu Cheng chages everything, and he starts to study hard to the upcoming court case. Everything goes great but unfortunately the end of the idyll Guang Xi learn that he has a brain tumor (cancer) of the deletion involves great risk.


 Matka która jest przeciwna ich związkowi postanawia uratować syna namawiając Mu Cheng do odejścia od niego.. i w pewnym sensie oddania go innej dziewczynie która jest córką jej wspólnika. Dziewczyna ta ma na imię Yi Qian(Tiffany Hsu) studiowała medycynę w ameryce i ratuje Rena, niestety on jeszcze przed operacją chcę powstrzymać Mu Cheng i kiedy już ona się odaliła on zostaje dźgnięty w brzuch. Akcja dzieje się bardzo szybko w końcu dochodzi do operacji ale w skutek jej Ren zapomina wszystko.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 
ENG: A mother who is against their relationship decides to save his son, urging Mi Cheng to resign from him.. and in a sense leave him to another girl who is the daughter of her business partner. The girl's name is Yi Qian(Tiffany Hsu) studied medicine in America and rescues Guang Xi, before surgery he still want to stop Mu Cheng and when she really leave he is stabbed in the stomach. The action happens very quickly in the end it comes to the operation but as a result of the Guang Xi forgets everything.

 Co zabawne po 5 latach zjawia się w wiosce w której Mu Cheng wychowuje ich syna Xiao Le (Xiao Xiao Bin).. Muszę przyznać ich synek jest naprawdę uroczy i mądry jak na 5latka aż trudno w to uwierzyć. Chłopczyk czuje że to jego tatuś i non stop go namawia na różne rzeczy nawet nazywa go Kosmicznym Tatą. ;) No cóż Guang Xi nadal niczego nie pamięta a Mu Cheng oczywiście nic nie mówi.. udaje że się wcześniej nie znali. Po jakimś czasie wszystko wychodzi na jaw, Guang Xi miewa przebłyski pamięci. I są niezłe jaja ale tego wam już nie powiem. Wydaje mi się że drama pod względem fabuły jest naprawdę niezwykła ! Pierwszy raz spotkałam się z tak fajną fabułą choć pewne postacie są naprawdę żenujące.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
ENG: What's funny after 5 years arrives in a village where Mu Cheng raising their son Xiao Xiao Bin as Xiao Le. I have to admit their son is really cute and clever as for 5 years old boy, unbelieveable. The boy feels that Guang Xi is his daddy and non-stop urging him to different things even called him Alien Dad. ;) Well Guang Xi still doesn't remember anything and Mu Cheng, of course, doesn't say anything .. she pretends they never met before. After a while, everything comes to light, Guang Xi doing flashbacks. And there is a lot of different,compliaced things but I won't say more. I think that the drama is really amazing! The first time I met such a cool story though some characters are really annoying.

 *włącz napisy na yt by mieć trailer po angielsku*
*turn english subs on youtube to see translation*

 Znakomita gra aktorska Vannessa pozwala na wczucie się w jego postać, na zrozumienie jego toku myślenia dlatego klęłam strasznie na Mu Cheng przez jakiś czas. :D Wydaje mi się że każda osoba oglądająca azjatyckie dramy powinna ją obejrzeć bo jest znakomita! Po za tym oprawa muzyczna jest świetnie dobrana, zakochałam się w piosenkach z tej dramy i mam zamiar parę pościągać! Dodam jeszcze że drama posiada 34 odcinki niby dużo ale z pewnością jest warta ich obejrzenia bo nie ma przeciągania historii itp. wszystko idzie w dobrej kolejności. Podoba mi się też to że drama nie jest typowym romansidłem a raczej dramatem opowiadającym o trudnościach w życiu.. chorobie, krzywdzie wyrządzonej przez najbliższych jak i trudności w byciu samotną matką. Jestem zdolna dać tej dramie 10/10 ! Dramę obejrzałam w części w polskiej wersji językowej a w części w angielskiej ponieważ nie wszystkie odcinki były z polskimi napisami na stronie >>CLICK<<. Choć może uda wam się znaleźć ją tylko po polsku.
POLECAM!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
ENG: Awesome acting Vaness Wu allows you to feel into his character, to understand ideas that's why I was so annoyed by Mu Cheng for some time. :D For me every person which watching Asian dramas SHOULD SEE IT because it is excellent ! There is a great music too, I fell in love with the songs of this drama and I'm going to download a couple of songs! I would add that the drama has 34 episodes maybe a lot but it is certainly worth the look because this drama is not a typical romance but rather a drama that tells about real difficulties in life.. illness, saxual abuse and the difficulty of being a single mother . I'm able to give this drama 10/10! I watched the drama on page >> CLICK <<
 I RECOMMEND !

Byebye~

12 comments:

 1. zaciekawiłaś mnie kochana, muszę przyznać ^^ Myślę, że skuszę się na nią w wakacje, bo wcześniej raczej nie znajdę czasu </3

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mam nadzieję że do wakacji nie zapomnisz. :D

   Delete
 2. Muszę kiedyś obejrzeć ; )

  ReplyDelete
 3. nie przepadam za dramami, ale by może kiedyś się skuszę i obejrzę :)

  ReplyDelete
 4. Sceny pod prysznicem - wystarczająca zachęta do obejrzenia xD

  ReplyDelete
 5. jaki przystojniek pod tym prysznicem :D
  Zapraszam do mnie na notkę o spodniach dresowych :) PS odwdzięczam się za obserwację ;)
  fimejl.blogspot.com

  ReplyDelete
 6. Muszę rozejrzeć się za tą dramą~~

  ReplyDelete

Thank You for visiting and any comments ^ww^