22 March 2014

Hear Me 聽說

 Witam :) Tak więc wraz z rozpoczęciem wiosny zmiana i wyglądu bloga. Mam nadzieję że wam się podoba. Jak dla mnie OK ale będzie chyba jeszcze zmieniane pare rzeczy (kolorystyka kolumn itp.). Przygotowałam dla was opis/recenzje filmu. Generalnie chciałabym zaznaczyć iż ankieta trwa (nie wiem czemu wyłączyły mi się odpowiedzi ><). Chciałam zakomunikować że od 16 marca mam już 21 lat. :DD Czuję się tak staro.. hahaha.. Po za tym nie będzie mnie na trochę na blogu ponieważ przylatuje do mnie gość którym trzeba będzie się zająć a przed tym przygotować się do tego. :D Więc pewnie najbliższy post pewnie już z rozdaniem będzie w przyszłym tygodniu. :)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
ENG: Hello :) So together with first days of spring I changed blog layout! I hope you like it. For me it's OK but I need change (colors of columns etc.). I prepared for you short description/review of movie. Generally I wanted to tell that from 16th march I'm 21 y.o. :DD I feel so old.. hahaha.. Anyway I won't be on blog for some time because I will have guest from Sunday for which I need care and prepare to his . :)

 Film który oglądałam ma tytuł 聽說 (Tīng shuō) czyli Hear Me. Jest to oczywiście film tajwskiej produkcji powstały w 2009 roku, polecony przez kolegę. :) Generalnie z rodzaju jest to romans. Historia toczy się pomiędzy 2 bohaterami. Tian-kuo (którego rolę gra Eddie Peng) jest młodym dostawcą dań na wynos w firmie swoich rodziców i generalnie prócz pracy to nie pokazują w filmie jakoś szczegółowo jego życia oraz Yang Yang (Ivy Chen) która jest bardzo miłą, niezależną dziewczyną która opiekuje się młodszą niemą siostrą.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
ENG: Movie which I have seen already a long time ago is 聽說 (Tīng shuō) eng. Hear Me. It's Taiwanese movie (of course) from 2009y. which recommend me my friend. It's romantic movie. Story goes between two characters. Tian-kuo (actor Eddie Peng) is young delivery guy (he works in his parent's shop) and except work they don't show his life in details and Yang Yang (Ivy Chen) is really nice,independend girl which care about younger mute sister.

 O życiu Yang Yang jest trochę więcej.. mowa jest o ojcu który pracuje za granicą i niemej siostrze której zawsze idzie kibicować w zawodach pływackich, jej siostra wygrywa zawsze pierwsze miejsca i Yang Yang jest z tego bardzo dumna przez co przestaje myśleć o swoich potrzebach. Oboje poznają się po prostu na ulicy, dziewczyna chce kupić od niego jedzenie i oczywiście mu się podoba. Para przez bardzo długi czas się spotykała w jakiś przypadkowych (potem już nie) sytuacjach. Wszystko było OK. Tian specjalnie dla niej gotował jedzenie na wynos itp. Jednak Yang Yang zaczęła się z tego wycofywać ze względu na to iż czuła że "opuściła" siostrę.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
ENG: In the movie they show a bit more of Yang Yang's life.. It's all about her father working aboard and mute sister which she always suppoer in swimming competitions, her sister always win them and Yang Yang is so proud of her so she forgetting about her needs. Yang Yang and Tian-kuo meets just on the street, when she wants to buy food from him and of course he likes that girl. Couple meets in different random (later not) situations. Everything was OK. Tian cooked for her food takeaway etc. But Yang Yang started to feel that she neglected sister so she stops to meet with Tian-kuo.

 Ale wszystko się dobrze kończy na dodatek jest mała niespodzianka pod koniec filmu. Sama się zdziwiłam generalnie tym co zobaczyłam. :) Film trwa tylko 109min. i jest praktycznie niemy czego mi bardzo brakowało, dialogi opierają się głównie na języku migowym który w tym przypadku jest zrozumiały. Bardzo mało dialogów spowodowało u mnie jakąś taką odmianę do której nie potrafiłam się przyzwyczaić ale po drugiej połowie filmu było już OK.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
ENG: But everything ends happy and there is some surprise at the end of movie. I was suprised when I saw it. :) Movie takes only 109min. and it's almost mute movie but mute language is understandable. Less dialogues made me feel kind of change and I couldn't get used to this but after 2 part of movie it was OK.

 Film jest romantyczną opowieścią dwóch młodych osób o dość ciekawych charakterach. Mi się naprawdę bardzo ten film spodobał. Niestety ale nie wiem czy istnieje ten film w polskiej wersji językowej. Chociaż jeśli ktoś się postara to może i znajdzie. Ja obejrzałam go po angielsku, ale myślę że jeśli ktoś trochę zna ten język to sobie poradzi bo jak pisałam nie ma tam wielu dialogów. Film jest dostępny na youtube o tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=HvM7QLEOILU . Oceniłabym ten film na 7/10 ale myślę że jest warty poświęcenia swoich 109minut. :)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
ENG: In total the movie is romantic story about two young people about quite interesting personalities. I really liked that movie. You can find movie with English subs for example on youtube https://www.youtube.com/watch?v=HvM7QLEOILU. I would give 7/10 and I think that it's work watching !! I recommend that movie a lot !


POLL ONLY FOR POLISH READERS


Byebye~

7 comments:

 1. Stara to jestem JA xD

  Najlepszego :D

  ReplyDelete
 2. Muszę to obejrzeć ;;;;;;;;; Najlepszego! :D

  ReplyDelete
 3. romantyczna opowieść? to coś dla mnie :P

  ReplyDelete
 4. Są ludzie starsi od Ciebie, więc już nie marudź ;p
  uuuuuuu te pandy są urocze :3

  ReplyDelete
 5. I like this film so much , it's really touch heart
  p.s did you cry after watch it ? xDDD

  ReplyDelete

Thank You for visiting and any comments ^ww^