15 February 2014

The Rooftop 天台

 
 Hejka ^^ Co tam? U mnie wszystko w porządku choć nadal męczy mnie brak chęci na cokolwiek. Trzeba wziąć się w garść. Dzisiaj przygotowałam dla was krótki opis/recenzje [?] filmu który oglądałam już jakiś czas temu. Był to film wyreżyserowany przez tajwańską gwiazdę popu Jay Chou. :) Wyprodukowany w 2013 roku na Tajwanie oczywiście. ^^ Z gatunku miał to być musical,akcja,komedia oraz romans i dokładnie tak było. :)
ENG: Hiya ^^ What's up? For me, everything is OK but still  I still lack the desire to do anything. I need to get a grip. Today, I prepared for you a short description/reviews [?] movie that I watched some time ago. It was a movie directed by Taiwanese pop star Jay Chou. :) Filmed in 2013 in Taiwan, of course. ^^ It was supposed to be a musical, action, comedy and romance, and exactly as it was. :)

 Historia odgrywa się w fantastycznym świecie w mieście o nazwie Galilea, które składa się z dwóch kontrastujących społeczności. Jedna grupa mieszka na dachu, gdzie tańczą,śpiewają z dala od wszelkich obaw. Podczas gdy ludzie na ziemi zamożni i mają władzę. Główny bohater nazywany Wax (Jay Chou) pochodzi właśnie z tego beztroskiego świata, zakochuję się w dziewczynie którą często obserwuje na billboardzie. Dziewczyna z billboardu ma na imię Starling (Li Xin'ai) która jest świeżo debiutującą aktorką i piosenkarka.
ENG: The story plays in a fantasy world in a city called Galilee, which consists of two contrasting communities. One group lives on the roof, where they dance, sing and they live away from any worries. People on the ground are rich and have power. The main character is called Wax (Jay Chou) comes from this carefree district, fall in love with a girl which he often seen on a billboard. Billboard's girl's name is Starling (Li Xin'ai) which is freshly debut actress and singer.

 Wax przypadkiem wpada na Starling i od razu widać że coś między nimi jest.. niestety jako para muszą przebrnąć przez wiele testów. Wax jest świetnym "wojownikiem" więc w pewnym sensie zostaje wciągnięty w porachunki z mafią, dokładnie to samo dzieje się z niewinną, grzeczną i na prawdę miłą Starling. Nie pomijając tego że wiele osób głównie z "ziemi" jest przeciwko ich miłości. Ich miłość jest pełna problemów i komplikacji choć wydaje mi się że to było naprawdę dobrze wszystko rozegrane.
ENG: Wax accidentally meet Starling and immediately we can see that something is between them.. Unfortunately, as a couple they have to wade through a lot of tests. Wax is a great "fighter" so by accident becomes involved in a feud with the Mafia, the same thing happens to the innocent, polite and really nice Starling. A lot of people mainly from "the ground" is against their love. Their love is full of problems and complications, although it was played really well.

 Skandale , momenty romantyczne jak i akcja której troszkę było.. Cały film wydaje się bardzo dobrze wyrównany. Więc nie jest to typowy musical ani film romantyczny ani jakiś film kung-fu. :D Wszystko jest w sumie w naturalnym idealnym porządku. Jest to doskonale zrównoważony film i to mogę na pewno powiedzieć o nim. :) Wydaje mi się że kadry i cały klimat filmu choć trochę dziwny bo to jednak fantastyka jest naprawdę super.
  ENG: Scandals, romantic moments and the action.. The whole movie seems to be very well balanced. So this is not a typical musical or a romantic movie or a kung fu movie. :D Everything is in total natural perfect order. It's well balanced film and I can definitely say about it. :) It seems to me that the staff and the whole atmosphere of the movie which is a little strange but fantastic because it is really cool.

 Naprawdę nie spodziewałam się tego że ten film będzie tak fajny. :D Ale miło mnie zaskoczył uwielbiam kiedy w filmach jest dużo muzyki czy tańca a tutaj jej było wiele. Nie lubię zwykłych romantycznych filmów i podoba mi się to jak połączone były z scenami akcji. Wszystko było zachowane w całkiem fajnym humorze. :) Przy tym filmie i się śmiałam i prawie popłakałam, bardzo trudno sprawić żebym płakała na filmie a przy nim miałam moment słabości i łzy nabierały mi się w oczy.
ENG: I really didn't expect it that this movie would be so cool. :D But it's nice surprised me, I love when in the movies is a lot of music and dance and here it was a lot. I don't like the usual romantic films and I like how were combined with scenes of action. Everything was kept in a pretty nice mood. :) With this movieI laughed and almost cried, it's very difficult to make me cry in the movie and in that movie I had a moment of weakness and tears took on my eyes.

 Zatem jeśli lubicie doskonale zrównoważone filmy w sumie z wieloma wątkami które łączą się w całość i przy nich raczej się nie pogubisz. Nie przewidywalne z całkiem fajną muzyką i grą aktorską to na pewno powinnaś/neś go obejrzeć. :) Naprawdę polecam ja sama oceniłabym go na 5(z wielkim)+.
ENG: So if you like movies perfectly balanced with all the multiple threads that connect together and they won't make you confused. Movies not predictable with a nice music and live action, you should watch it. :) I really recommend this movie. I give B(with big )+.
 
  
 Jedynym problemem może być trudność znalezienia filmu po polsku ponieważ niestety ale ja nie znalazłam go po polsku ale w sumie też i nie szukałam. Oglądałam go po angielsku rozłożonego w paru częściach na http://www.drama.net/the-rooftop-2013. Trwa on tylko 60 min więc warto poświęcić dla niego trochę czasu. :) Jeśli ktoś znajdzie ten film z napisami po polsku to proszę o przesłanie linka. Jeszcze raz bardzo wam go polecam i jeśli znacie choć trochę angielski to nie będzie problemu z obejrzeniem go.^^
ENG: The only problem may be the difficulty of finding film in other language than English and Chinese. I watched it in English decomposed in a few parts on http://www.drama.net/the-rooftop-2013. It lasts only 60 min so it's worth taking a little time for him. :) Once again, I recommend it to you and if you know a little English there is no problem with watching it. ^^

Byebye~

8 comments:

 1. Oo, uwielbiam tego typu filmy... *_* Strasznie mnie zaciekawił. Jak tylko dokończę oglądać Heirs to się od razu zabiorę się za ten film. Dziękuję za polecenie go. <3

  ReplyDelete
 2. Nie ma to jak zakochać się w dziewczynie z bilbordu! Haha.
  OJOJOJ. Sam Tsui w tle! Uwielbiam Cię, dziewczyno! ♥
  I chętnie obejrzę ten film! Ludzie mieszkający na dachu i na ziemi. Ciekawa.. fabuła!

  ReplyDelete
 3. Och, mnie chyba jednak nie porwało ;( Pozdrawiam
  Akane

  ReplyDelete
 4. Właściwie z dram, które mi poleciłaś obejrzałam jeszcze "Hi, my sweetheart!", "ToGetHer" i "Fabulous Boys". Recenzje też miałam napisane, ale jak widzisz nie doczekają się publikacji ;) Cóż "ToGetHer" mnie nudziło, a Jiro Wang wręcz odrzucał, jednak w roli Tai Jing'a w "Fabulous Boys" poradził sobie świetnie! ^ ^ Show Luo po przemianie ^ ^ Pozdrawiam
  Akane

  ReplyDelete
 5. Muszę koniecznie obejrzeć ! :)

  ReplyDelete
 6. Nadal nie mogę się przestawić na tajwańskie produkcje. Mam problem z językiem, japoński, koreański owszem moje ucho się przyzwyczaiło, ale tajwański (?) i wszelako "chińskie" to dla mnie ciężki orzech do zgryzienia. Może powinnam trafić na naprawdę wspaniałą produkcję na początek i się przyzwyczaić? Może to by mnie zachęciło? :)

  Pozdrawiam :*

  ReplyDelete
 7. Pewnie gdybym normalnie zobaczyła plakat na jakieś stronie to nie obejrzałabym tego filmu, ale po recenzji to przeznacze na niego jeden wieczór bo rzeczywiście wydaje sie być fajny ; P

  + uwielbiam covery Sama Tsui :3

  http://coretto-cafe.blogspot.com/

  ReplyDelete

Thank You for visiting and any comments ^ww^