18 September 2013

Ti Amo Chocolate 愛上巧克力

Hejka ! I jak tam ? U mnie w sumie czas mija całkiem wolno ale od 28ego idę do szkoły co będzie ciekawe. Jest to szkoła policealna o profilu rachunkowości. Nie jestem pewna czy mi będzie się podobało no ale zobaczymy. Dzisiaj mam dla was w recenzje mojej ostatniej tajwańskiej dramy. Jest nią Ti Amo Chocolate (愛上巧克力).
Eng: Hiya! What's up ? For me, time passes very slowly but the 28th Sept I go to school which will be interesting. This is kind of college and my major is accounting. I'm not sure if I would enjoy it but we'll see. Today I have for you in my last Taiwanese drama reviews. It is the Ti Amo Chocolate (爱上 巧克力).
 Drama jest o chłopaku pochodzącym z bogatej rodziny Jia Hua(Vanness Wu) który marzy o otwarciu własnego sklepu z czekoladą i odnalezieniu swojej matki. Oraz o normalnej dziewczynie Xi En(Joanne Tseng) żyjącej w zwykłej rodzinie która ma fioła na punkcie pieniędzy dlatego pracuje w wielu branżach na raz. Tak się składa że los tych dwoje połączył w bardzo ciekawy sposób. Jia Hua zostaj przyjęty do jednego z najlepszych sklepów z czekoladą przy okazji robiąc kurs na robienie czekolady a dziewczyna by zarobić więcej postanawia udawać chłopaka i postanawia zatrudnić się w tym samym sklepie (ponieważ przyjmują tam tylko płeć męską). Rodzina Xi En wynajmuje pokój Jia Hua który uciekł z domu przez kłótnie z rodziną. Z początku wszyscy kryją Xi En i udają iż jest chłopakiem. Wychodzą z tego bardzo ciekawe i zarazem zabawne scenki.
Eng: Drama is about a guy coming from a rich family Jia Hua (Vanness Wu) who dreams of opening his own chocolate shop and find his mother. And the normal girl Xi En(Joanne Tseng) living in an ordinary family that is obsessed with money so she work in many industries at once. Tthe fate has combined the two in a very interesting way. Jia Hua was employed in one of the best chocolate shops and made course of chocolate making. Xi En decides to pretend boy to get job in the same store (boss employ only guys). Hong family rents a room for Jia Hua that had escaped from the house by quarreling with his family. At first everyone of Xi En family hide and pretend that she is a boy. There come out very interesting and funny scenes.
 Jedna z scen w której się ubawiłam ale też i nacieszyłam pięknym widokiem Vannessa. :D Szkoda że to tylko wyobraźnia Xi En. Właśnie wtedy Jia Hua zorientował się że chłopak z którym pojechał prosić o kontrakt na kakao [?] jest tak naprawdę dziewczyną. Po jakimś czasie jej to mówi i postanawia pomóc ukryć to przed szefem. Generalnie to wszystko byłoby OK ale jakoś w połowie dramy wszystko zaczęło się mieszać.
Eng: One of the scenes which made me laugh so hard but also enjoyed a beautiful view of Vanness. :D Too bad it's just a imagination of Xi En. Just then, Jia Hua realized that the boy with whom he went to ask for a contract for cocoa [?] is really a girl. After some time he decided to help hide it from the boss. Generally, all this would be OK but somehow in the middle of the drama all began to be more complicated.
 Ale właśnie w tej zamieszanej połowie dramy powstała nowa para która jest moją ulubioną parą w całej tej dramie. :) Niezdarna, urocza Xi Hui jest młodszą siostrą Xi En i studiowała na akademii muzycznej grając na fortepianie. Jakoś się złożyło że wyrzucili ją z szkoły i siedząc kombinując jak tu uniknąć powrotu do domu spotkała Zheng Ting (którego nazywała Laoban ;) ). Który uciekał przed jakimś gangsterami i wciągną ją w to. :D Generalnie jest to mężczyzna powiązany z światem przestępczym ale ma iście gołębie serduszko. :) Przyją ją do pracy u niego w domu jako pani domu do czasu gdy będą egzaminy na jej uczelni i wróci do szkoły. Z początku Xi Hui działała mi na na nerwy ale potem ją jak i Laoban'a pokochałam. <3 Zdecydowanie najlepsza para!
Eng: But in that compliaced part of the drama, there was new couple who is my favorite couple in the whole drama. :) Clumsy, cute Xi Hui which is Xi En younger sister and studied at the academy of music, playing the piano. Somehow school thrown her out of school and while she was sitting and figuring how to avoid returning home. She met Zheng Ting (whom she called Laoban). He was running from some gangsters and pull her into this. :D Overall, this is a man associated with the criminal world but is truly heart doves. :) He emloye her to work at his house to the time when her university start new exams and she can return to school. At first, Xi Hui made me so angry but then I fell in love with her and  Laoban. <3 By far the best pair!
 Kiedy już wszystko było w miare OK musili wprowadzić kogoś działającego na nerwy tym razem była to siostra Laoban'a jak i była Jia Hua a mianowicie Zheng Jun. Jego brat(Jia Rui) również trochę w tej dramie namieszał. To wszystko było przeplatane super odcinkami z moją ulubioną parą. :) Więc jedyne co robiłam to czekałam na kawałek z Lobanem i Xi Hui bo reszta po prostu mnie leczyła dosłownie. Ale po jakiś 10-12 odcinkach czyli już w 77 odcinku wszystko się ułożyło. :) No i byłby happy end gdyby nie fakt że Laoban był w zagrożeniu i o mały włos by nie umarł. :( Na szczęście przeżył i jak tylko się obudził pośmigał poszukać Xi Hui. :D
Eng: When everything was relatively OK they must add someone someone who will destroy it.
This time
it was the sister Laoban and ex gf of Jia Hua, Zheng Jun. His brother
Jia Rui also a little messed up in the drama. It was mixed with great episodes with my favorite couple. :) So the only thing I did that I was waiting for a piece of Laoban and Xi Hui because the rest was driving me crazy. But (after a 10-12 episodes or longer) in 77th episode everything worked out. :) And there could be happy ending would if Laoban would'nt be in danger and almos died. :( Fortunately alived and as soon as he woke up from sleeping sickness he ran to find Xi Hui. :D
 Generalnie drama jest bogata w świetne postacie. Świetnych aktorów przykładem może być Prince z JPM grający jako Zi Yi czy rudego przystojniaka Wei Li. Po za tym nie obyło się od super zabawnej rodzinki Hong (rodziny Xi En) która była ogólnie pełna ciekawych osobowości i bulldog'a o imieniu Haru (którego możecie zobaczyć po prawej stronie pierwszego obrazka), Wybaczcie mi że notka jest trochę w chaosie ale dramę tą oglądałam bardzo długo z bardzo długą przerwą i tak trochę wyszło to średnio ale powiem wam że choć drama posiada aż 80 odcinków ! I często są odcinki które działają na nerwa , ciągną się itp. w końcu tyle odcinków to nic dziwnego. To są świetne chwile w których można się ubawić po pachy a nie raz nawet popłakać z wzruszenia. Przeplatane wszystko jest naprawdę świetną muzyką ! Ja sama ściągnęłam całą płytę z soundtrackiem z tej dramy :) Trzy z piosenek wylądowały na mojej playliście na blogu tak specjalnie dla was.
Eng: Generally drama is rich with great characters. Great actors for example Prince of JPM playing as Zi Yi and Wei Li handsome redhead guy. After that, there were some funny Hong family(family of Xi En), which was generally full of interesting people and a bulldog named Haru (which you can see on the right side of the first picture), Forgive me note that there is little in the chaos but I watched this drama for a long time with very long break. The drama has 80 episodes! It often have scenes that actors make us upset, make it so long, etc. but i'm not surprised because of many episodes. These are great moments where you can laught so hard and cry with emotion. Mixed with really great music! I downloaded CD with soundtracks of the drama. :) Three of the songs have landed on my playlist on the blog so special to you.

Pare zdjęć z dramy które mi się podobały choć nie znalazłam ich wiele.
Eng: A few photos from the drama.
Tak poznał się Laoban i Xi Hui. XD
Eng : So how Loban and Xi Hui. XD
Jia Hua udający pijanego.. ;)
Eng: Jia Hua pretend drunk
Li Wei , Jia Hua i Zi Yi
Zazdrosny Jia Hua ;)
Eng: Jealous Jia Hua
Kocham, kocham, kocham tą scenę ! <3
Eng: I love , love , love this scene !

Tutaj macie trailer tej dramy ;)


Drame niestety możemy obejrzeć tylko po angielsku na wielu portalach ale ja oglądałam na...
Eng: This drama we can watch only in English on many websites but I watched it here...


Byebye~

13 comments:

 1. OO t oz pewnością będzie fajne ;D

  ReplyDelete
 2. You are invited to take part in my International Giveaway sponsored by Mignon Mignon.

  Visit: http://beauty-fulll.blogspot.com/2013/09/international-giveaway-sponsored-by.html

  ReplyDelete
 3. VANNES WU OMGOGMOGMG, muszę to zobaczyć *w*

  paku--paku.blogspot.com

  ReplyDelete
 4. Jakoś tak odrzuca mnie te 80 odcinków ;o Pozdrawiam
  Akane

  ReplyDelete
 5. Wciągająca recenzja. Długa ta drama ale tym wpisem bardzo zachęciłaś do obejrzenia tego tasiemca.
  Mam spore zaległości na Twoim blogu. Muszę je wkrótce nadrobić. (^^;)

  ReplyDelete
 6. ja dopiero co zaczęłam oglądać anime i przy tym chyba na razie poprzestane :P

  http://just-be-yourself-coca.blogspot.com/ - zapraszam :))

  ReplyDelete
 7. Sporo tych odcinków, jednak wydaje się być ciekawe ^-^

  ReplyDelete
 8. Kolejna ciekawie wyglądająca drama : D

  ReplyDelete
 9. Ja kocham koreańskie "Personal taste" :D.

  ReplyDelete
 10. Profil rachunkowości - ciekawie.. ;D

  ReplyDelete

Thank You for visiting and any comments ^ww^