02 June 2013

Themed restaurants in Taiwan

Hej~ Co tam ? Pierwsze co chciałam zrobić to pokazać wam że wraz z 100 obserwatorów czas nadchodzi na zmiany. Chyba zorganizuję jakieś rozdanie z tej okazji. Po za tym widać układ bloga trochę się zmienił i na dalsze dni planuje również zrobić coś specjalnego. Wciąż nad tym wszystkim myślę i pracuję. :) Oprócz tego wszystkiego nareszcie dodałam "LIKE BOX" do mojego fanpage na którym też planuje małą zmianę o ile przybędzie lajkujących. :) O co proszę !
Eng: Hey~ What's up ? First what I wanted show is that with 100 followers became time for changes. Probably I will organize some give-away. Anyway you can see that blog a little changed and for rest of days I plan something special. I still think and work on it. :) Anyway finally I added "LIKE BOX" for my blog fan-page on which I also plan news if I get more likes. :) I need it !

Tak czy siak przejdźmy do tematu jakimi są tematyczne restauracje. Oczywiście możemy do nich pójść w całej Azji, a większość z nich zaś znajduje się w Japonii. No ale ja postawiłam na Tajwan ponieważ kocham ten kraj po za tym nie ma tam ich wiele a są bardzo ciekawe czasami kontrowersyjne. :) Najbardziej znanymi restauracjami są:
Eng: Anyway let's go to topic which is themed restaurants. Of course we can go to them in whole Asia, and most of them is placed in Japan. But I decided to show you Taiwanese Restaurants because I love this country and there is not too many this kind of restaurants and they are really interesting sometimes controversial. :) The most popular themed restaurants are:


Barbie Café
Jak widać jest to miejsce przepełnione różem i dodatkami w stylu Barbie. Co ważne można tam zjeść różne posiłki na których są wypisane wartości odżywcze. Więc jak ktoś jest na diecie to się przydaje. ;)
Odwiedzając tą kawiarenkę można poczuć się dzieckiem. Ponieważ chyba każda z nas bawiła się lalką Barbie. ^^ Ta kawiarenka znajduje się w Tajpej (stolicy Tajwanu) i na pewno ją odwiedzę jak tam będę. ;D
Eng: How we can see this place is full of pink colour and stuff in Barbie style. What important we can eat there so many meals on which are noted all calories etc. So if someone is on diet it's useful. ;) Visitors can feel like child. Because I think that every girl played with Barbie. ^^ This cafe is in Taipei and for sure you will go there when I will be in Taiwan. ;D


Modern Toilet Restaurant
Jak dla mnie to chyba najdziwniejsza restauracja o tematyce toalety/łazienki. [?] Wystrój jest bardzo łazienkowy za stoły robią wanny przykryte szkłem, prysznice na ścianach i kibelki zamiast krzeseł. Na stołach za dekorację robi sztuczna kupa. O.o Kto to widział (>)co najbardziej interesujące to dania można jeść prosto z klozetu, picie pić z pisuaru :D a lody w kształcie kupy badź po prostu frytki można jeść na czymś a'la mydelniczka. Czy to nie jest dziwne ? :D Tak dziwne że aż fajne. Chciałabym tam pójść tym bardziej że z tego co czytałam jedzenie tam jest wyśmienite. :) Restauracja te również znajduje się w Tajpej.
Eng: For me it's the strangest restaurant theme is toilet/bathroom. [?] Place looks like bathroom, bathtub on which lay glass is a table, shower on wall and toilet exept chairs. On the table is decorated by fake poop. O.o The most interesting is that we can eat straight from the lavatory. and drink from urinal. :D Ice cream in poop shape or just a French fries we can eat on something which look like soap-holder. Isn't strange ? It's so strange that even cool. I would like to go there because I read that food there is really delicious. :) Restaurant is placed in Taipei too.


Hello Kitty Sweets
Następna zaś jest Hello Kitty Sweets czyli urocza restauracja dla fanów tego kociaka. :D Jest tam dużo różu i dodatków w stylu Hello Kitty. Samo jedzenie nie ważne jakie jest w kształcie głowy Hello Kitty. :D Nawet bułki od hamburgerów. Może nie jest to nic zachwycającego ale z pewnością warte odwiedzenia. ;) Restauracja ta również znajduje się w Tajpej. ;)
Eng: Next is Hello Kitty Sweets so cute restaurant for fans of this kitty. :D There is a lot of different stuff in Hello Kitty style. Food is in shape Hello Kitty head. :D Even just bread to hamburgers. Maybe this is nothing stunning but certainly worth a visit. ;) This restaurant is also located in Taipei. ;)


A380 In-Flight Kitchen
Jak można zauważyć ta tematyka restauracji to samoloty bądź po prostu latanie. Jeśli ktoś lubi to to z pewnością powinien tam pójść. :D Można skosztować tam różnych zachodnich potraw. Generalnie można poczuć się jak w business klasie. :D Jak dla mnie szału nie ma bo byłam w takiej restauracji u nas w Polsce. Fakt była mniejsza ale równie interesująca. ^^ Ta restauracja również znajduje się w stolicy Tajwanu. :)
Eng: As we can see theme of this restaurant are air planes or just flying. If someone like it then should visit this place. :D We can eat there a lot of Western meals. Generally, You can feel like in business class.:D For me it's nothing special because I visited this kind of restaurant in Poland. :D OK, it was smaller but also so interesting. ^^ This restaurant is located in Taipei too. :)


Hospital Themed Restaurant

Tutaj jak widać mamy tematykę szpitalną. Nie dużo wiem o tej restauracji. Wiem tylko że znajduje się w Xinzhu na Tajwanie. Kelnerki ubrane jak pielęgniarki witają gości, którzy siedzą na wózkach inwalidzkich, a jedzą na stołach operacyjnych. Picie jest serwowane z kroplówek [?]. A restauracja jest ogólnie udekorowane zdjęciami rentgenowskim i receptami. Ciekawe ale jakoś mnie osobiście nie zachwyciło. Może dlatego że nie lubię lekarzy,szpitali i wszystko co z tym związane. :D
Eng: Here you can see Hospital Theme. I don't know a lot about this restaurant. I know that it's restaurant is located in Xinzhu, Taiwan. Waitresses dressed as nurses greet guests, which seated on wheelchairs, and are expected to eat on an operation table. Drink is served in beakers, and the place is decorated with X-rays and prescriptions. Interesting but I'm not excited somehow. Maybe because I don't like doctors,hospitals and anything connected with medicine. :D


Maiden School
>>FROM<<
>>FROM<<
No tutaj jak widać jest to restauracja w stylu Szkoły Pokojówek. Talerze są uroczo przyozdabiane a kelnerki chodzą właśnie w strojach pokojówek. Restaurację w takim stylu z pewnością możemy znaleźć również w Japonii. Ta zaś również znajduje się w Tajpej. :)
Eng: Here we can see that it's restaurant in Maiden School style. Plates are decorated so cute and waitress wearing maid dress. :D For sure we can find this kind of restaurant in Japan too. This one is in Taipei. :)

Fairy Tales Restaurant
>>FROM<<
>>FROM<<
Ostatnia restauracja o tematyce bajkowej jak widać wiele tu dziecięcych zabawek i jest to restauracja która przypomina nam o dzieciństwie. Jak dla mnie jest całkiem urocza i z chęcią bym się tam wybrała. :) Również znajduje się w Tajpej. :D
Eng: Last restaurant, theme is fairy tales. You can notice there is a lot of toys etc. and it's restaurant which remind us about childhood. For me, it's quite lovely and would happily go there. :) Also located in Taipei. : D


*Off topic* 
Cannibalistic Restaurant in Tokyo
>>FROM<<

Jednak chyba najbardziej szokowała mnie restauracja w Japonii nazywana Cannibalistic Restaurant która znajduje się w Tokio. Nie zmieniam zdania Japończycy mają bardzo dziwne pomysły a ta restauracja przypomniała mi historię pewnego japońskiego psychopaty jedzącego mięso młodej Francuzki. Coś strasznego..
Eng: But probably the most shocked me a restaurant in Japan called Cannibalistic Restaurant which is located in Tokyo. I don't change my mind that Japanese have very strange ideas and this restaurant reminded me of the story of a Japanese psychopath who eats meat a young French woman. Something terrible...Znacie restauracje tego typu w naszym kraju? Ja oprócz restauracji na łodzi, w samolocie, zamku, młynie czy kopalni. Nigdy nie słyszałam o żadnej tematycznej restauracji (nie licząc tych tematycznych jak włoska czy chińska restauracja). Co o nich myślicie i jak wam się podobają/ły ? Poszły/li byście do takiej restauracji ?
Eng: Do you know this kind of restaurant in own country?  I know a few restaurants in poland for example on boat, airplane , castle , mill or mine. I never heard about any themed restaurant(exceot restaurants like italian or chinese). What do you think about them and how you like/d it? Could you visit this kind of restaurant ?

Jason Derulo - The Other Side 
 (Jason Chen x Alex G Acoustic Cover) 


Byebye~

26 comments:

 1. Bardzo ciekawy pomysł na post ;)

  ReplyDelete
 2. hmm wszystko jest jak najbardziej do przyjęcia ale ta toaleta ble-jakoś mnie to obrzydza, a nie zachęca do jedzenia :P
  Oczywiście jedzenie z kogoś też mnie nie zachęca ;D
  reszta restauracji jest jak najbardziej spoko sama bym chciała pracować w takiej tematycznej restauracji :D
  Przyjemny cover

  ReplyDelete
 3. Gratuluję 100 obserwatorów i życzę dalszych sukcesów ^_^ Restauracja dla kanibali mnie zaskoczyła, a myślałam, że w Azji już nic mnie nie zdziwi ;) Nana~

  ReplyDelete
 4. Szczerze mówiąc najchętniej to bym się wybrała do tej z tematyką latania, bajkowej i oczywiście tej z pokojówkami, która straaasznie kojarzy mi się z tą z Kaichou wa Maid-sama ^ ^ Łazienkowa, szpitalna i ta ostatnia chyba zbyt bardzo mnie obrzydza bym mogła tam cokolwiek zjeść... xD Hello Kity.. Chyba nie dałabym rady zjeść hamburgera w kształcie jej głowy.Poza tym od zawsze ta postać działa mi na nerwy >,< Hmm... w dzieciństwie miałam tylko dwie lalki barbie T.T Więc chyba udałabym się do tej restauracji by nacieszyć się chociaż ich widokiem xD Pozdrawiam
  Akane

  ReplyDelete
 5. No to pozazdrościć. :D No i ten, koleżanka kupiła mi te naklejki. XD
  Nie wiesz może czy tam u Ciebie jest jakaś praca z zakwaterowaniem na miejscu? Szukam czegoś co by łączyło wakacje z pracą... :(
  A co do tych wszystkich restauracji to chyba każdą mimo lęku chciałabym odwiedzić, no! Szczególnie tą bajkową. :D

  ReplyDelete
 6. Świetny post :) Dużo fajnych i ciekawych informacji :)
  Gratulujemy i życzymy dalszych czytelników:)
  Obserwujemy?
  http://jakdwiekroplewody.blogspot.com/

  ReplyDelete
 7. Nie wiem, po prostu jeśli widzę coś obrzydliwego to nie wiadomo jak pyszne jedzenie jem, po prostu mam odruch wymiotny xD Pozdrawiam
  Akane
  PS: Ojejku, nawet nie wiedziałam, że miałam włączoną weryfikację obrazków xD Dzięki wielki ;p

  ReplyDelete
 8. No kurcze chyba coś popatrzę. :D Bo w zeszłym roku moje dwie koleżanki pracowały w jakiejś drogerii nad morzem i stwierdziłam że coś takiego to fajna opcja. :D
  A skoro mówisz że pełno tego to jednak warto sprawdzić. Może akurat coś się trafi. :D

  ReplyDelete
 9. cannibalistic i hospital themed restaurant- jezus, niiiigdy bym tam nie poszła :x
  ale bajkowa jest przecudowna <3

  paku--paku.blogspot.com

  ReplyDelete
 10. wow, great post. These themes are gorgeous.
  Your themed blog is also wonderful
  xoxo
  http://casperever.blogspot.com/

  ReplyDelete
 11. właśnie tak przedmieścia ;)

  ReplyDelete
 12. I would like to visit some of those theme restaurants! Interesting post, thanks for sharing it! ^^

  ReplyDelete
 13. jeja,poszłabym do wszystkich,jaki czad!*v*

  ReplyDelete
 14. świetny blog i notka :3
  ciekawie tutaj :)
  dlatego ZAOBSERWOWAŁAM i liczę na to samo z Twojej strony ;*
  http://my-secret-dreamx3.blogspot.com

  ReplyDelete
 15. o ludzie... toż to masakra w masakrze... kibelki mnie obrzydziły, lekarki zdegustowały a kanibalizm... brrr

  ReplyDelete
 16. Do Barbie Cafe bym się przeszła ;D
  lubię tą piosenkę :>

  ReplyDelete
 17. Wcześniej nawet nie wiedziałam,że masz fan page!Oczywiście polubiłam.
  sama zastanawiam się nad założeniem takiego..ale nie wiem co ja bym tak pisała:P
  buziaki

  ReplyDelete
 18. Fajny blog będę tu częściej zaglądała :)
  http://bee-yooursellf.blogspot.com/

  ReplyDelete
 19. Świetne te restauracje *.* Jak kiedyś uda mi się tam polecieć to muszę się tam wybrać ! ^_^

  ReplyDelete
 20. i think i dont want to go to hospital and caniball restaurant lol

  Invite you to enter
  || Luch Luch Craft x Persunmall International Giveaway
  Hope you will Join :)
  || Luch Luch Craft New Post

  ReplyDelete
 21. Masakra ten szpital i ta toaleta :O ale pozostałe całkiem spoko i słodkie :3

  ReplyDelete
 22. No pewnie że bym Cię odwiedziła! :D No, ale chyba plany mi się zmienią i nie wiem bo ślub jakiś wypada w lipcu! :C

  ReplyDelete
 23. I really like your blog.. very nice colors & theme.
  Did you design this website yourself or did you hire someone to do it for
  you? Plz respond as I'm looking to construct my own blog and would like to know where u got this from. thanks

  my webpage; 2014 Public Holidays for UK dates

  ReplyDelete
 24. Tymczasowo mam prywatny blog... więc jeśli chcesz go dalej odwiedzać to podaj mi swój adres e-mail a wyślę zaproszenie :)
  jusali8808@wp.pl

  ReplyDelete
 25. Great post :)
  Summer giveaway on my blog, check it out :)

  xx Sofie

  Your Princess is in Another Castle

  ReplyDelete

Thank You for visiting and any comments ^ww^