28 February 2013

Material Queen 拜金女王


Hello ! Today I have something special for you. :) Since last Sunday I have watched one amazing Taiwanese drama called Material Queen. I started watch it because of interesting announcement on Wikipedia. I was just bored and looked for some nice drama where play one of my favourite Taiwanese actors and vocalist Vanness Wu ! I found this and with curiously I just checked and I wan't disappointed ! Drama is really wonderful. At the beginning main character(girl) annoyed me a little but at the end I was really moved by this story !
 ***
Cześć ! Dzisiaj mam dla was coś specjalnego. :) Od ostatniej niedzieli miałam przyjemność oglądać znakomitą tajwańską dramę zatytułowaną Material Queen. Zaczęłam ją oglądać ponieważ miała interesującą zapowiedź na Wikipedii. Byłam strasznie znudzona i szukałam jakieś fajnej dramy w której gra jeden z moich ulubionych tajwańskich aktorów i wokalistów Vanness Wu ! Znalazłam właśnie to i z ciekawości sprawdziłam i nie zawiodłam się ! Drama jest naprawdę cudowna. Na początku główna bohaterka troszkę mnie drażniła ale na koniec byłam naprawdę poruszona tą całą historią!
Story is about Cai Jia Hao(Vanness Wu) and Lin Chu Man(Lynn Hung). Jia Hao is poor but very kind and talented violinist which study in Paris. Chu Man is a fashion model who doesn't care if a man is short, fat, ugly and old, as long as he is rich. So when she discovers that her perfect man is only a hired body double for the real billionaire "Mr. Norman" and his true identity is a penniless music student in Paris named Cai Jia Hao, she immediately dumps him.
 ***
Historia jest o Cai Jia Hao(Vanness Wu) i Lin Chu Man(Lynn Hung). Jia Hao jest biednym ale życzliwym i utalentowanym skrzypkiem który studiuje w Paryżu. Chu man jest modelką która nie dba o to czy mężczyzna jest niski,gruby, brzydki i stary tak długo jak jest bogaty. Więc kiedy odkrywa że jej idealny mężczyzna jest tylko wynajętym doubler'em prawdziwego miliardera "Mr. Norman'a" i  jego prawdziwa tożsamość to student muzyki bez grosza Cai Jia Hao, natychmiast go rzuca.
 As karma, she loses her job to a younger model, her rich lover leave her after that she finds out that Cai Jia Hao will be her new roommate. What's forces them to reconcile and to really get to know each other. As Lin becomes closer to Cai, her goal is the real estate tycoon Yan Kai Ming and by this Jia Hao becomes less important. She starts to question whether being rich is what she truly want.  
 ***
Jakto karma,ona traci pracę w modelingu a jej bogaty kochanek zostawia ją po czym dowiaduje się że Cai Jia Hao będzie jej nowy współlokatorem. Co zmusza ich do pogodzenia się i prawdziwego poznania siebie. Kiedy Lin staje bliższa dla Cai, jej celem jest potentat nieruchomości Yan Kai Ming i przez to Jia Hao staje się mniej ważny. A ona zaczyna wątpić, czy jest bogactwo, to to co ona naprawdę chce.
After all complications Jia Hao go back to Paris and after his graduation in that two years back to Taiwan that time Chu Man lived with hope that oneday Jia Hao back to her. Then, they face many challenges and tests to find their true love. Can they? How will their lives ? Chu Man will leave Jia Hao for a really rich man?
 Here, a few photoshots of scenes from drama and trailer. ^^ Unfortunately drama is available only with English subs here http://www.viki.com/channels/1783-material-queen . I really recommend this because drama is worth watching ! Show how important is love and friendship. How strong is love and that money aren't really important in life.
***
Po wszystkich komplikacjach Jia Hao wraca do Paryżu i po zakończeniu szkoły wraca na Tajwan w tym czasie Chu Man żyła z nadzieją że Jia Hao kiedyś do niej wróci. Następnie muszą sprostać wielu wyzwaniom i testom by odkryć swoją prawdziwą miłość. Uda im się ? Jak potoczą się ich losy ? czy Chu Man zostawi Jia Hao dla naprawdę bogatego mężczyzny ?
 Macie tutaj parę photoshot'ów z scen z dramy oraz trailer. ^^ Niestety drama jest dostępna tylko w wersji z angielskimi napisami tutaj http://www.viki.com/channels/1783-material-queen . Naprawdę polecam bo drama warta jest tego by ją obejrzeć. Pokazuje jak cenna jest miłość i przyjaźń. Jak mocna jest miłość i że pieniądze nie są najważniejszą rzeczą w życiu. 


Byebye~

3 comments:

 1. No to wydaje się być ciekawa ! :)
  Btw: tak oglądałam kiedyś kilka dram, ale niestety tytułów nie pamiętam. ;-/ A tak ogólnie, gdzie oglądasz dramy? bo ja znam tylko jedną viki.com ale tam nie ma wszystkich niestety;c.

  ReplyDelete
 2. Kurcze, nigdy nie oglądałam japońskich filmów, nawet nie wiem co znaczy określenie "drama". :(

  Pozdrawiam,
  paulinab

  ReplyDelete
 3. Jak tylko znajde troche czasu to sie za to biore bo mnie zaciekawilas ta recezja :]

  ReplyDelete

Thank You for visiting and any comments ^ww^